In de Statenvergadering van woensdag 12 maart wordt gesproken over de uitgangspunten voor een revolverend fonds van 50 miljoen euro voor stuwende Groninger MKB-bedrijven. Het gaat om een fonds dat structuurversterkend moet zijn en innovatief beleid moet ondersteunen. In de voordracht wordt voorgesteld het benodigde geld in een dakfonds onder te brengen. Één van de criteria voor dat dakfonds is dat de investeringspartners de provinciale beleidsregels met betrekking tot maatschappelijk verantwoord ondernemen (mvo) onderschijven.
Voor GroenLinks betekent dit dat alle drie de uitgangspunten van mvo (people & planet & profit) zijn weerslag krijgen in dit criterium:
- People door social return op te nemen voor bedrijven die een aanvraag doen voor R&D en groeiontwikkeling
- Planet door duurzaamheid duidelijk uitgewerkt in de toetsingscriteria op te nemen.
- Profit zit voor GroenLinks al wel duidelijk en goed verwerkt in het voorstel.
Om het college op te roepen mvo consistent en helder uit te werken dient GroenLinks een motie in die oproept people en planet middels social return en heldere duurzaamheidcriteria plek te geven.
(bijna) Statenlid Gerda van Galen: "Het college komt dit voorjaar met een voorstel voor Social Return, maar het zou toch zonde zijn als dat niet mee wordt genomen in deze slag van 50 miljoen. Ook duurzaamheid valt onder de P&C cyclus, maar zien we nog niet terug in het voorstel.”