“We leven in een bijzondere tijd: meer luxe en welvaart dan we ooit hadden en maar daardoor staat onze directe leefomgeving ook onder druk. Klimaatverandering en gehaast leven zijn uitdagingen waar onze samenleving tegen aan loopt en waar de provincie direct invloed op heeft. Om die klimaatverandering tegen te gaan en ruimte te bieden aan onthaasten wil ik nog meer investeren in groen in onze provincie. Er moeten heel veel planten en bomen bij. In grote bossen, maar ook dichtbij huis. Voor koelte in de warmer wordende zomers en tegen verdroging. Deze (voedsel-) bossen worden ook direct speelplekken voor kinderen en recreatie- of sportplekken voor iedereen. Samen met natuurinclusieve en biologische landbouw zorgen we zo voor een veel groenere provincie.
Een andere manier om klimaatverandering tegen te gaan en de druk van de ketel te halen willen we overgaan naar een groene, sociale economie. Samen gaan we ervoor zorgen dat we veel minder grondstoffen verspillen en ons milieu niet verder vervuilen. Heel veel ondernemers werken daar aan en ook energiecoöperaties nemen het voortouw. Samen duurzame energie opwekken met zonnepanelen en windmolens en er samen van profiteren. Het gebeurt al op veel plekken in onze provincie en de komende jaren breiden we dat maximaal uit! Iedereen die wil wordt eigenaar van zonnepanelen of een windmolen ook zonder eigen dak of eigen spaargeld te investeren.
De afgelopen jaren heb ik laten zien dat ik het lef heb om oude patronen te doorbreken voor een groenere en socialere provincie. Met een groter wordend GroenLinks voel ik me meer dan ooit gesteund om die positieve oplossingsgerichte manier van werkend door te zetten!! Voor de verandering!”